Gegužės 9-15 d. mūsų progimnazijos mokinių ir mokytojų komanda dalyvavo Erasmus+ projekte Šiaurės Makedonijoje.
Pagrindinis šio vizito tikslas – plėsti STEAM kompetencijas įvairiose veiklose. Buvome maloniai sutikti OOU Panajot Ginovski mokykloje. Mūsų komanda organizavo veiklas priimančios mokyklos mokiniams. Mokiniai smalsiai klausinėjo apie mūsų šalį, noriai žaidė lietuvišką ratelį ir pynė trispalves draugystės apyrankes. Makedoniečiai pademonstravo savo veiklas, pakvietė sudaryti gyvą elektros grandinę. Veiklose dalyvavo Auksė Lančinskaitė (7b kl.), Mantė Malakauskaitė (7b kl.), Liepa Rymonytė (7c kl.), Rugilė Šulgaitė (7c kl.), Kamilė Jodkaitė (7e kl.), Gabija Kvašytė (7e kl.). Mokines lydėjo anglų kalbos mokytojos Emilija Špokienė, Kristina Venzlauskienė, tikybos mokytoja Erika Vidmantienė bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Surgėlienė. Be to, kad domėjomės ugdymo procesu, bendravome ir bendradarbiavome tarpusavyje, tobulinome užsienio kalbų įgūdžius, susipažinome su makedoniečių kultūra, aplankėme motinos Teresės namelį – muziejų, archeologijos muziejų, holokausto muziejų, senąjį Skopjė turgų. Turėjome galimybę pabuvoti UNESCO paveldo sąraše esančiame Ohrido mieste, kuriame susipina bizantiški IX ir XIV a. bei naujieji statiniai. Žavėjomės smaragdiniu Matka kanjono vandeniu. Grįžome praturtėjusios, įgijusios naujų žinių ir patirčių.























